Infoserwisoprogramowanie antywirusowe Avast
telefon do Infoserwisu  579 632 542 koszyk jest pusty

kup licencje Avast
Avast 6.0 :: jak wykonać bezpłatną aktualizację?

:: informacje o oprogramowaniu Avast

Infoserwis sprzedaje produkty AVAST Software a.s., znane pod zarejestrowaną nazwą handlową Avast™.

Zawansowana technologia skanowania, rozwijana od 1988 roku, stosowana jest zarówno w programach Avast przeznaczonych do ochrony serwerów jak i stacji roboczych. Potwierdzeniem wysokiej jakości i skuteczności w działaniu jest lista nagród i wyróżnień, jakie otrzymały programy rodziny Avast.


Wskaż kursorem grupę, aby wyświetlić listę programów. Aby przeczytać opis, kliknij nazwę wybranego programu.

avast! Pro Antivirus

Oferuje kompletną ochronę przed wirusami i oprogramowaniem szpiegowskim, dodatkowo wzbogaconą technologią wirtualizacji nowej generacji. Polecany także użytkownikom indywidualnym, którzy chcieliby zyskać profesjonalne zabezpieczenie komputera.

avast! Pro Antivirus ma zoptymalizowany pod kątem procesorów wielordzeniowych szybki silnik antywirusowy i przyjazny interfejs użytkownika. Wbudowany moduł SafeZone chroni operacje bankowe i zakupy w internecie przed wykradaniem poufnych danych. Nie zostawia śladów.

Najważniejsze cechy:
  • mechanizmy ochrony heurystycznej
  • wykrywanie rootkitów w czasie rzeczywistym
  • obsługa archiwów skompresowanych
  • filtr behawioralny
  • ochrona rezydentna systemu
  • moduł wirtualizacyjny Sandbox
  • oszczędne użycie zasobów systemowych
avast! Pro Antivirus
Wymagania systemowe:
 MS Windows 7, MS Windows 8, MS Windows 10. Uwaga: Obsługa Windows XP nie jest gwarantowana!

Polska wersja jezykowa:
 TAK

OPIS PROGRAMU:

Silnik antywirusowy i antyspyware
Ochrona rezydentna
Skaner heurystyczny
Ochrona Anti-rootkit
Tryby skanowania
avast! AutoSandbox i Sandbox
Moduł SafeZone
avast! WebRep
avast! Community IQ
Automatyczne aktualizacje
Zasady licencjonowania
Silnik antywirusowy i antyspyware

Nowoczesne rozwiązania zapewniają niezawodną ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi i innymi postaciami złośliwego oprogramowania. Silnik programu zapewnia solidną ochronę, bez kompromisów w wydajności. Wyposażony został w funkcję zwalczania oprogramowania szpiegującego i rootkitów. Zasoby pamięci operacyjnej są wykorzystywane bardzo oszczędnie.
Natywne sterowniki pozwalają na pełne wykorzystanie zalet i wydajności 64-bitowego systemu Windows, co skutkuje większą prędkością skanowania. Silnik robi użytek z wielowątkowości i wykorzystuje wszystkie dostępne rdzenie nowoczesnych procesorów. Ponieważ wirusy zazwyczaj ukrywają się w dużej liczbie plików rozsianych na dysku komputera, skanowanie w wielu wątkach odczuwalnie skraca czas wykrycia szkodliwego oprogramowania.

Ochrona rezydentna

Wysokiej jakości ochrona rezydentna działa w czasie rzeczywistym. Jest niezwykle ważnym elementem każdego programu antywirusowego. Od jakości tej bariery zależy odporność na infekcje. Program avast! wyposażono w następujące moduły:

  • systemu plików - zabezpieczający przed rozprzestrzenianiem się wirusów także z plików znajdujących się na nośnikach wymiennych (CD, DVD, pamięci typu flash, itp.) oraz obecnych w internecie i sieciach lokalnych (intranecie).
  • behawioralny - reagujący na akcje w systemie plików, rejestrze i podsystemie sieciowym. Zgłasza lub blokuje wszelkie podejrzane zachowania.
  • poczty elektronicznej - chroniący przed szkodnikami rozprzestrzeniającymi się w poczcie elektronicznej. Obsługuje wszelkie popularne rozwiązania oparte na protokołach SMTP/POP3/IMAP. Do współpracy z MS Outlook (z pakietu MS Office) używana jest specjalna wtyczka. Jest też możliwość skanowania przez serwer proxy komunikacji SSL (np. gmail.com czy sympatico.ca).
  • P2P i IM - sprawdzające pliki pobierane za pomocą popularnych programów P2P oraz podczas korzystania z programów do obsługi wiadomości błyskawicznych lub czatu.
  • sieciowy - zapewniający ochronę przed wirusami atakującymi z sieci. Moduł składa się z dwóch głównych komponentów: blokującego złośliwe adresy URL (wskazane przez laboratorium antywirusowe) oraz prostego systemu wykrywania włamań.
  • skryptowy - wykrywający złośliwe skrypty ukryte w stronach internetowych. Uniemożliwia wykonanie kodu i przejęcie kontroli nad komputerem lub wyrządzenie w nim szkód.
Skaner heurystyczny

Skanowanie heurystyczne umożliwia wykrycie wariantu znanego wcześniej zagrożenia lub zidentyfikowanie zupełnie nowego. Nagromadzenie charakterystycznych dla wirusów cech w analizowanych plikach powoduje wyzwolenie alarmu i ostrzeżenie przed zagrożeniem. Skaner wykrywa złośliwe oprogramowanie w formie binarnej (kodu wykonywalnego) oraz złośliwe skrypty. Czułość analizy heurystycznej może być zmieniana przez użytkownika.

Ochrona antyrootkit

Technologia wykrywania tzw. rootkitów pozwala sprawdzić w czasie rzeczywistym sterowniki systemowe, działające w trybie jądra. Automatycznie wychwytuje zachowanie typowe dla szkodliwego oprogramowania, bez konieczności konfrontowania z dostępnymi sygnaturami. Ten tryb skanowania jest uznawany przez specjalistów za najbardziej efektywny i praktycznie zawsze pozwala na wykrycie zagrożenia.

Tryby skanowania

Dzięki integracji z systemem operacyjnym, użytkownik może uruchamiać sprawdzanie katalogu czy pliku bezpośrednio z menu kontekstowego eksploratora Windows lub za pomocą gadżetu na pulpicie (Vista lub Windows 7). Dostępne są następujące tryby skanowania:

  • podczas rozruchu - przed uruchomieniem systemu operacyjnego i załadowaniem kodu wirusa (także w 64-bitowych odmianach MS Windows).
  • z wiersza poleceń - oferuje zaawansowanym użytkownikom możliwość stosowania skryptów i przełączników.
  • po zaplanowanym obudzeniu - program antywirusowy budzi system MS Windows w wyznaczonym czasie ze stanu wstrzymania lub hibernacji, wykonuje zaplanowane skanowanie i przywraca poprzedni stan systemu.
  • zaplanowane - skanowanie prowadzone jest w czasie wyznaczonym przez użytkownika. Umożliwia wskazanie zakresu (plik, katalog, dysk) skanowania.

W trybie pracy w tle, aplikacje działające pełnoekranowo (np. gra, prezentacja lub odtwarzanie filmu) są wykrywane automatycznie. Użytkownik może skonfigurować ten tryb tak, by komunikaty w ogóle się nie wyświetlały lub nie wyświetlały się podczas działania aplikacji pełnoekranowych. Zapewnia to dyskretną pracę programu antywirusowego z równoczesnym zachowaniem pełnej skuteczności.

avast! AutoSandbox i Sandbox

Moduł AutoSandbox automatycznie wykrywa podejrzane zachowanie uruchamianej aplikacji. Jeśli symptomy wskazują, że aplikacja może być niebezpieczna, wyświetlany jest monit o zgodę na jej uruchomienie w środowisku izolowanym. Takie rozwiązanie umożliwia całkowicie bezpieczne sprawdzenie właściwości programu. Działanie modułu sygnalizowane jest czerwona obwódką okna, w którym działa program.
Po zamknięciu okna środowiska izolowanego, pobrane z sieci pliki (w tym pliki tymczasowe lub ustawienia przeglądarki internetowej powiązane z uruchamianą aplikacją) są usuwane automatycznie. W opcjach modułu przewidziano wskazywanie aplikacji sprawdzonych i uznanych za bezpieczne. Choć nie jest to zalecane działanie, istnieje możliwość wyłączenia funkcji AutoSandbox.
Sandbox jest w pełni konfigurowalnym modułem wirtualizacyjnym. Umożliwia uruchamianie programów potencjalnie podatnych na zagrożenia (jak np. przeglądarki internetowe) i/lub otwieranie podejrzanych plików w wydzielonym i odizolowanym środowisku.

Moduł SafeZone

Moduł SafeZone umożliwia bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych w wydzielonym środowisku. Uruchamia przygotowaną w ramach projektu Chromium przeglądarkę SafeZone w czystej postaci. Ma to na celu odcięcie dostępu do wykonywanych czynności wszelkim programom i aplikacjom. Jest to idealne zabezpieczenie poufnych czynności wykonywanych online; szczególnie polecane do operacji bankowych, płatności kartami czy przesyłania formularzy z danymi osobowymi lub podatkowymi. Praca z SafeZone nie pozostawia śladów operacji po zakończeniu sesji.

avast! WebRep

Wtyczki do popularnych przeglądarek internetowych dają użytkownikom narzędzie do oceny witryn internetowych i poziomu bezpieczeństwa. Przesyłane anonimowo informacje są następnie weryfikowane i służą do orientacyjnego wskazywania poziomu reputacji odwiedzanej strony oraz zgodności faktycznej treści z deklarowaną zawartości. Wskaźnik reputacji wyświetlany jest także na stronach z wynikami wyszukiwania.

avast! Community IQ

Pozyskane całkowicie anonimowo od globalnej wspólnoty użytkowników programu avast! Antivirus dane są przetwarzane w avast! Virus Lab. W ten sposób przyczyniają się do szybkiego reagowania na nowe niebezpieczeństwa w sieci. System avast! Community IQ jest szczególnie przydatny w identyfikowaniu witryn (stron) zainfekowanych złośliwym kodem. Z takich stron wywodzi się 85% wszystkich ataków internetowych.

Automatyczne aktualizacje

System automatycznych aktualizacji sprawia, że avast! samodzielnie sprawdza dostępność i pobiera aktualizacje. System jest przyrostowy. W praktyce oznacza to, że pobierane są tylko najbardziej aktualne składniki. Upraszcza to procedurę i skraca czas operacji do niezbędnego minimum.
Nowy format pliku sygnatur wirusów sprawia, że aktualizacje przebiegają szybko i w jak najmniejszym stopniu obciążają zasoby systemowe.

Zasady licencjonowania

Program przeznaczony jest tylko do użytku osobistego w celach niezarobkowych (oba warunki muszą być spełnione jednocześnie). Instytucje (w tym typu "non-profit") nie mogą korzystać z oprogramowania w tej wersji.

drukuj drukuj opis

Wersja testowa

KLIKNIJ TU i pobierz wersję testową.

⇒ Po upływie 30 dni należy usunąć oprogramowanie z systemu lub kupić licencję.

do góry 


© 2003 - 2023 Infoserwis strona główna  sklep z licencjami  darmowe programy  programy  pobieranie  FAQ  kontakt