Infoserwisoprogramowanie antywirusowe Avast
telefon do Infoserwisu  579 632 542 koszyk jest pusty

kup licencje Avast
Avast 6.0 :: jak wykonać bezpłatną aktualizację?

:: informacje o oprogramowaniu Avast

Infoserwis sprzedaje produkty AVAST Software a.s., znane pod zarejestrowaną nazwą handlową Avast™.

Zawansowana technologia skanowania, rozwijana od 1988 roku, stosowana jest zarówno w programach Avast przeznaczonych do ochrony serwerów jak i stacji roboczych. Potwierdzeniem wysokiej jakości i skuteczności w działaniu jest lista nagród i wyróżnień, jakie otrzymały programy rodziny Avast.


Wskaż kursorem grupę, aby wyświetlić listę programów. Aby przeczytać opis, kliknij nazwę wybranego programu.

avast! Internet Security

Zapewnia maksymalną ochronę przed wszelkimi zagrożeniami, na jakie można się natknąć aktywnie korzystając z zasobów internetu. Blokuje ataki hakerów na notebooki korzystające z sieci publicznych.

avast! Internet Security oferuje wzmocnioną ochronę podczas zakupów online lub transakcji bankowych. Minimalizuje zagrożenia ze strony zainfekowanych witryn internetowych i aktywnie przeciwdziała wykradaniu poufnych danych.

Najważniejsze cechy:
  • wbudowane firewall i filtr antyspamowy
  • funkcja SafeZone
  • mechanizmy ochrony heurystycznej
  • wykrywanie rootkitów w czasie rzeczywistym
  • filtr behawioralny
  • moduł wirtualizacyjny Sandbox
  • ochrona rezydentna systemu
  • ochrona poczty elektronicznej
  • oszczędne użycie zasobów systemowych
avast! Internet Security
Wymagania systemowe:
 MS Windows 7, MS Windows 8, MS Windows 10. Uwaga: Obsługa Windows XP nie jest gwarantowana!

Polska wersja jezykowa:
 TAK

OPIS PROGRAMU:

Silnik antywirusowy i antyspyware
Ochrona rezydentna
Skaner heurystyczny
Ochrona Anti-rootkit
Firewall i filtr antyspamowy
Tryby skanowania
avast! AutoSandbox i Sandbox
Moduł SafeZone
avast! WebRep
avast! Community IQ
Automatyczne aktualizacje
Zasady licencjonowania
Silnik antywirusowy i antyspyware

Nowoczesne rozwiązania zapewniają niezawodną ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi i innymi postaciami złośliwego oprogramowania. Silnik programu zapewnia solidną ochronę, bez kompromisów w wydajności. Wyposażony został w funkcję zwalczania oprogramowania szpiegującego i rootkitów. Zasoby pamięci operacyjnej są wykorzystywane bardzo oszczędnie.
Natywne sterowniki pozwalają na pełne wykorzystanie zalet i wydajności 64-bitowego systemu Windows, co skutkuje większą prędkością skanowania. Silnik robi użytek z wielowątkowości i wykorzystuje wszystkie dostępne rdzenie nowoczesnych procesorów. Ponieważ wirusy zazwyczaj ukrywają się w dużej liczbie plików rozsianych na dysku komputera, skanowanie w wielu wątkach odczuwalnie skraca czas wykrycia szkodliwego oprogramowania.

Ochrona rezydentna

Wysokiej jakości ochrona rezydentna działa w czasie rzeczywistym. Jest niezwykle ważnym elementem każdego programu antywirusowego. Od jakości tej bariery zależy odporność na infekcje. Program avast! wyposażono w następujące moduły:

  • systemu plików - zabezpieczający przed rozprzestrzenianiem się wirusów także z plików znajdujących się na nośnikach wymiennych (CD, DVD, pamięci typu flash, itp.) oraz obecnych w internecie i sieciach lokalnych (intranecie).
  • behawioralny - reagujący na akcje w systemie plików, rejestrze i podsystemie sieciowym. Zgłasza lub blokuje wszelkie podejrzane zachowania.
  • poczty elektronicznej - chroniący przed szkodnikami rozprzestrzeniającymi się w poczcie elektronicznej. Obsługuje wszelkie popularne rozwiązania oparte na protokołach SMTP/POP3/IMAP. Do współpracy z MS Outlook (z pakietu MS Office) używana jest specjalna wtyczka. Jest też możliwość skanowania przez serwer proxy komunikacji SSL (np. gmail.com czy sympatico.ca).
  • P2P i IM - sprawdzające pliki pobierane za pomocą popularnych programów P2P oraz podczas korzystania z programów do obsługi wiadomości błyskawicznych lub czatu.
  • sieciowy - zapewniający ochronę przed wirusami atakującymi z sieci. Moduł składa się z dwóch głównych komponentów: blokującego złośliwe adresy URL (wskazane przez laboratorium antywirusowe) oraz prostego systemu wykrywania włamań.
  • skryptowy - wykrywający złośliwe skrypty ukryte w stronach internetowych. Uniemożliwia wykonanie kodu i przejęcie kontroli nad komputerem lub wyrządzenie w nim szkód.
Skaner heurystyczny

Skanowanie heurystyczne umożliwia wykrycie wariantu znanego wcześniej zagrożenia lub zidentyfikowanie zupełnie nowego. Nagromadzenie charakterystycznych dla wirusów cech w analizowanych plikach powoduje wyzwolenie alarmu i ostrzeżenie przed zagrożeniem. Skaner wykrywa złośliwe oprogramowanie w formie binarnej (kodu wykonywalnego) oraz złośliwe skrypty. Czułość analizy heurystycznej może być zmieniana przez użytkownika.

Ochrona antyrootkit

Technologia wykrywania tzw. rootkitów pozwala sprawdzić w czasie rzeczywistym sterowniki systemowe, działające w trybie jądra. Automatycznie wychwytuje zachowanie typowe dla szkodliwego oprogramowania, bez konieczności konfrontowania z dostępnymi sygnaturami. Ten rodzaj skanowania jest uznawany przez specjalistów za najbardziej efektywny i praktycznie zawsze pozwala na wykrycie zagrożenia.

Firewall i filtr antyspamowy

avast! Internet Security wyposażono w zintegrowaną zaporę, która kontroluje komunikację między komputerem a światem zewnętrznym. Blokuje nieuprawnioną komunikację w oparciu o szereg reguł zezwalających lub dopuszczających. Działa autonomicznie i większości sytuacji nie wymaga udziału użytkownika. Oferuje do wyboru trzy standardowe profile filtrujące ruch przychodzący. Zapamiętuje ustawienia, w tym oddzielnie dla różnych sieci (np. domowej i firmowej). Opcje firewalla można łatwo konfigurować i zmieniać, dodając wybrane aplikacje do listy bezpiecznych programów lub tworząc grupy powiązanych kontekstowo zaufanych aplikacji.
Filtr antyspamowy identyfikuje ponad 98% niechcianej poczty a liczba fałszywych alarmów jest bliska zeru. Zapewnia wysoką dokładność oraz niskie obciążenie systemu. Konfiguracja parametrów jest prosta i łatwa. W porównaniu do wersji znanej z programu avast! 4.8, nowy filtr ma zunifikowany interfejs użytkownika oraz wspólny silnik antyspamowy do obsługi klientów POP3/IMAP4 oraz MS Outlook/Mail Exchange. Użytkownicy mogą tworzyć własne czarne i białe listy e-mail, jako uzupełnienie listy publikowanej periodycznie przez producenta programu.

Tryby skanowania

Dzięki integracji z systemem operacyjnym, użytkownik może uruchamiać sprawdzanie katalogu lub pliku bezpośrednio z menu kontekstowego eksploratora Windows lub za pomocą gadżetu na pulpicie (Vista lub Windows 7). Dostępne są następujące tryby skanowania:

  • podczas rozruchu - przed uruchomieniem systemu operacyjnego i załadowaniem kodu wirusa (także w 64-bitowych odmianach MS Windows).
  • z wiersza poleceń - oferuje zaawansowanym użytkownikom możliwość stosowania skryptów i przełączników.
  • po zaplanowanym obudzeniu - program antywirusowy budzi system MS Windows w wyznaczonym czasie ze stanu wstrzymania lub hibernacji, wykonuje zaplanowane skanowanie i przywraca poprzedni stan systemu.
  • zaplanowane - skanowanie prowadzone jest w czasie wyznaczonym przez użytkownika. Umożliwia wskazanie zakresu (plik, katalog, dysk) skanowania.

W trybie pracy w tle, aplikacje działające pełnoekranowo (np. gra, prezentacja lub odtwarzanie filmu) są wykrywane automatycznie. Użytkownik może skonfigurować ten tryb tak, by komunikaty w ogóle się nie wyświetlały lub nie wyświetlały się podczas działania aplikacji pełnoekranowych. Zapewnia to dyskretną pracę programu antywirusowego z równoczesnym zachowaniem pełnej skuteczności.

avast! AutoSandbox i Sandbox

Moduł AutoSandbox automatycznie wykrywa podejrzane zachowanie uruchamianej aplikacji. Jeśli symptomy wskazują, że aplikacja może być niebezpieczna, wyświetlany jest monit o zgodę na jej uruchomienie w środowisku izolowanym. Takie rozwiązanie umożliwia całkowicie bezpieczne sprawdzenie właściwości programu. Działanie modułu sygnalizowane jest czerwona obwódką okna, w którym działa program.
Po zamknięciu okna środowiska izolowanego, pobrane z sieci pliki (w tym pliki tymczasowe lub ustawienia przeglądarki internetowej powiązane z uruchamianą aplikacją) są usuwane automatycznie. W opcjach modułu przewidziano wskazywanie aplikacji sprawdzonych i uznanych za bezpieczne. Choć nie jest to zalecane działanie, istnieje możliwość wyłączenia funkcji AutoSandbox.
Sandbox jest w pełni konfigurowalnym modułem wirtualizacyjnym. Umożliwia uruchamianie programów potencjalnie podatnych na zagrożenia (jak np. przeglądarki internetowe) i/lub otwieranie podejrzanych plików w wydzielonym i odizolowanym środowisku.

Moduł SafeZone

Moduł SafeZone umożliwia bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych w wydzielonym środowisku. Uruchamia przygotowaną w ramach projektu Chromium przeglądarkę SafeZone w czystej postaci. Ma to na celu odcięcie dostępu do wykonywanych czynności wszelkim programom i aplikacjom. Jest to idealne zabezpieczenie poufnych czynności wykonywanych online; szczególnie polecane do operacji bankowych, płatności kartami czy przesyłania formularzy z danymi osobowymi lub podatkowymi. Praca z SafeZone nie pozostawia śladów operacji po zakończeniu sesji.

avast! WebRep

Wtyczki do popularnych przeglądarek internetowych dają użytkownikom narzędzie do oceny witryn internetowych i poziomu bezpieczeństwa. Przesyłane anonimowo informacje są następnie weryfikowane i służą do orientacyjnego wskazywania poziomu reputacji odwiedzanej strony oraz zgodności faktycznej treści z deklarowaną zawartości. Wskaźnik reputacji wyświetlany jest także na stronach z wynikami wyszukiwania.

avast! Community IQ

Większość informacji o napotkanych zagrożeniach pochodzi od wspólnoty użytkowników programu avast! Antivirus na całym świecie. Pozyskane całkowicie anonimowo dane są następnie przetwarzane w avast! Virus Lab, przyczyniając się w ten sposób do szybkiego reagowania na nowe niebezpieczeństwa w sieci. System avast! Community IQ jest szczególnie przydatny w identyfikowaniu witryn (stron) zainfekowanych złośliwym kodem. Takie strony są bowiem przyczyną 85 procent wszystkich ataków internetowych.

Automatyczne aktualizacje

System automatycznych aktualizacji sprawia, że avast! samodzielnie sprawdza dostępność i pobiera aktualizacje. System jest przyrostowy. W praktyce oznacza to, że pobierane są tylko najbardziej aktualne składniki. Upraszcza to procedurę i skraca czas operacji do niezbędnego minimum.
Nowy format pliku sygnatur wirusów sprawia, że aktualizacje przebiegają szybko i w jak najmniejszym stopniu obciążają zasoby systemowe.

Zasady licencjonowania

Program przeznaczony jest tylko do użytku osobistego w celach niezarobkowych (oba warunki muszą być spełnione jednocześnie). Instytucje (w tym typu "non-profit") nie mogą korzystać z oprogramowania w tej wersji.

drukuj drukuj opis

Wersja testowa

KLIKNIJ TU i pobierz wersję testową.

⇒ Po upływie 30 dni należy usunąć oprogramowanie z systemu lub kupić licencję.

do góry 


© 2003 - 2023 Infoserwis strona główna  sklep z licencjami  darmowe programy  programy  pobieranie  FAQ  kontakt